Filtry samoczyszczące Alfa Laval - ALF

Filtry samoczyszczące Alfa Laval - ALF

Alfa Laval Filtr, lub ALF, to samoczyszczący filtr, który został zaprojektowany w celu ochrony wymienników ciepła przed zatykaniem, zanieczyszczeniem i korozją w różnych gałęziach przemysłu, które wykorzystują wodę wtórną w układach chłodzenia. Usuwając zanieczyszczenia i życie morskie, to przemysłowe rozwiązanie do filtracji wody zmniejsza ryzyko nieplanowanych przestojów i wydłuża okresy między obsługowe wymienników ciepła. To wydajne rozwiązanie do ochrony wymienników ciepła zwiększa również efektywność energetyczną, zmniejsza emisję CO2 i oszczędza koszty operacyjne.


Cechy, które sprawiają, że filtracja wody jest wydajna:

 • Sprawdzona, niezawodna technologia filtracji
 • Jeden z najbardziej kompaktowych filtrów samoczyszczących na rynku
 • Łatwa instalacja i niskie koszty utrzymania
 • Wysoka wydajność filtra przy niskim spadku ciśnienia
 • Automatyczne płukanie wsteczne bez przerywania procesu filtracji
 • Pełne wsparcie przez cały okres eksploatacji ze strony serwisu Alfa Laval
 • Pasuje do wszystkich płytowych wymienników ciepła i skraplaczy rurowych Alfa Laval

Jak działają Filtry Samoczyszczące Alfa Laval ?

  ALF został zaprojektowany w celu utrzymania wydajności cieplnej płytowych wymienników ciepła i skraplaczy rurowych poprzez upewnienie się, że w układach chłodzenia wtórnego nie ma zanieczyszczeń ani innych niepożądanych materiałów. Działa przy użyciu wysoce skutecznego automatycznego systemu płukania, który może działać automatycznie w określonych odstępach czasu lub ręcznie poprzez naciśnięcie przycisku na panelu sterowania.

  ALF flow 640

  Wtórne systemy chłodzenia wykorzystujące niedrogą wodę niskiej jakości stały się powszechnie akceptowane w wielu branżach. Jednak woda niższej jakości może często zawierać niepożądane cząstki, organizmy i zanieczyszczenia, które zanieczyszczają lub zatykają płytowe wymienniki ciepła i skraplacze rurowe stosowane w takich układach chłodzenia.

  Filtry Samoczyszczące

  W typowym układzie chłodzenia wtórnego filtr ALF jest zawsze instalowany za pompą i przed wymiennikami ciepła, zapewniając, że w wodzie chłodzącej nie ma zanieczyszczeń ani innych niepożądanych materiałów. Filtr ALF może być montowany poziomo lub pionowo, co ułatwia jego instalację.


Animacja procesu filtracji ALF:

 • Podczas normalnej pracy rozdzielacz przepływu jest otwarty, a zawór płukania jest zamknięty. Woda wtórna jest filtrowana w koszu przed wejściem do wymienników ciepła.
 • Jeden z najbardziej kompaktowych filtrów samoczyszczących na rynku
 • Podczas płukania wstępnego zawór płukania otwiera wylot płukania, rozluźniając zanieczyszczenia przyklejone do ściany rury i kosza filtra. Zanieczyszczenia są następnie wypłukiwane przez wylot płukania.
 • Podczas płukania wtórnego, znanego również jako płukanie wsteczne, rozdzielacze przepływu zamykają się, a zawór płukania pozostaje otwarty. Uwolniony materiał może zostać usunięty przez zawór płuczący.