Spawane wymienniki ciepła - Alfa Laval Compabloc

Spawane wymienniki ciepła Alfa Laval Compabloc

Wymienniki ciepła Alfa Laval Compabloc zapewniają kompaktowe, wydajne i niezawodne przekazywanie ciepła w szerokim zakresie procesów. Możliwość pełnego i łatwego czyszczenia obu obiegów sprawia, że są to najbardziej przyjazne dla serwisu spawane wymienniki ciepła na rynku.


Spawane wymienniki Alfa Laval Compabloc to:

  • Zaawansowane, wyspecjalizowane konstrukcje do pracy pod wyższym ciśnieniem, a także do pracy z rygorystycznymi wymogami higienicznymi
  • Doskonała wymiana ciepła i minimalne zanieczyszczenie zapewniają wyjątkową wydajność cieplną i oszczędność energii.
  • Łatwa obsługa przepływów asymetrycznych dzięki elastycznym konfiguracjom przepływu
  • Krzyżowanie temperatur w jednym urządzeniu maksymalizuje odzysk energii oraz zwiększa wydajność procesu.
  • W pełni w 100% nadające się do czyszczenia mechanicznego, bez szczelin, które mogą powodować problemy z korozją
  • Spawane laserowo płyty zapewniają najwyższą niezawodność
  • Wydajna technologia z udokumentowanym doświadczeniem w szerokim zakresie zadań procesowych

Informacje techniczne - wymiennik Alfa Laval Compabloc

C-Weld™

C-Weld™

Doskonałe czyszczenie i wydłużona wydajność

Alfa Laval produkuje pakiet płyt Compabloc z wykorzystaniem zaawansowanego spawania laserowego z wykorzystaniem techniki spawania doczołowego, znanej jako C-Weld. Eliminuje to szczeliny i "martwe strefy" występujące w innych wymiennikach ciepła typu blokowego, w których mogą gromadzić się zanieczyszczenia, prowadząc do korozji i awarii. Zastosowanie spawania laserowego oraz konstrukcja złącza C-Weld zapewniają wyższą niezawodność niż konwencjonalne techniki spawania, takie jak spawanie zakładkowe lub spawanie TIG, które są o wiele bardziej podatne na naprężenia mechaniczne i uszkodzenia. Efektem końcowym jest zwiększona niezawodność i łatwość serwisowania przy maksymalnym czasie pracy.

Zobacz jak działa C-Weld™


Szybkie i skuteczne spłukiwanie zanieczyszczeń

Metoda produkcji Alfa Laval C-Weld tworzy otwarte kanały wokół wszystkich krawędzi płyt w pakiecie płyt Compabloc. Podczas czyszczenia mechanicznego lub chemicznego, a także w trakcie normalnej eksploatacji, wszelkie powstałe zanieczyszczenia będą przemieszczać się wzdłuż powierzchni wymiany ciepła i swobodnie wypływać z tych kanałów na granicy płyt. Konstrukcja SmartClean pozwala na pełne oczyszczenie każdej płyty w urządzeniu, przywracając Compablocowi jego sprawność po konserwacji. Kanały SmartClean, niemożliwe do zastosowania w blokowych wymiennikach ciepła produkowanych metodą zgrzewania krawędziowego, sprawiają, że regularne czyszczenie wymienników Compabloc jest proste i szybkie.

Zobacz jak działa SmartClean™

XCore pattern

SmartClean™

SmartClean™

XCore™

XCore™

Zaawansowana konstrukcja dla wyższych ciśnień

Płyty Compabloc charakteryzują się jedynym w swoim rodzaju wzorem z "pół-piramidami" równomiernie rozmieszczonymi na płycie w kształcie litery X. To dodaje sztywności, która zwiększa wytrzymałość mechaniczną i zapewnia doskonałą odporność na siły rozciągające, powszechne w zastosowaniach wysokociśnieniowych. Dzięki możliwości czyszczenia wzoru XCore, niektóre modele Compabloc mogą pracować pod ciśnieniem do 42 bar bez pogorszenia parametrów termicznych.

XCore pattern


Wykwalifikowane wsparcie w Twojej placówce

Bez względu na to, gdzie się znajdujesz, nigdy nie jesteś daleko od lokalnego zespołu przeszkolonych inżynierów serwisowych Alfa Laval. Aby mieć pewność, że Twoje urządzenie Compabloc będzie w pełni wykorzystane, zawsze możemy wysłać wsparcie do Twojego zakładu - nawet w krótkim czasie. Konstrukcja Compabloc, z łatwo otwieranymi panelami bocznymi, pozwala nam na wykonanie większości usług na miejscu, bez konieczności przenoszenia urządzenia. Nasi eksperci mogą pomóc we wszystkim, od rutynowego czyszczenia i przeglądów po bardziej wymagające problemy. W wielu naszych centrach serwisowych pracują wykwalifikowani spawacze, którzy mogą na miejscu wykonać krytyczne naprawy.

ALOnsite™

ALOnsite™